Kuukausiohjelma

Kuukausiohjelma
Seurakunnan tilaisuudet ilmoitetaan Aluelehdessä viikottain.

1.10. Su 11.00 Jumalanpalvelus ja Ehtoollinen
      Sakari Lehtinen, Eerikki Heikkilä
     

Musiikki: Iiris Tomminen

 

2.10. Ma 20.00

 

Kaikille Avoin Sähly Urheilutalolla

 

3.10. Ti 12.00

 

Päiväpiiri: Sakari Lehtinen

 

4.10. Ke 12.00

 

Hartaus Puistokatu 19, A-TALO kokoontumistilat

 

4.10. Ke 18.00

 

Rukousilta: Eerikki Heikkilä

 

5.10. To 10.00

 

Päivärukous

 

5.10. To 17.30

 

Seurakunnan Vastuunkantajien Palaveri

 

6.10. Pe 17.30

 

Mix-Kerho

 

7.10. La 18.00 Nuorten- ja Nuorten Aikuisten-Ilta
     

Raamattu-ilta:David Pawson:Matteuksen Evankeliumi 2/2

 

8.10. Su 11.00 Jumalanpalvelus
      Vanhimmistoveljet
     

Musiikki: Seurakunnan miesten lauluryhmä

 

9.10. Ma 20.00

 

Kaikille Avoin Sähly Urheilutalolla

 

11.10. Ke 18.00 Päijät-Hämeen Raamattukoulu
     

Matti Villikka: Lähetystyö Tänään

 

12.10. To 10.00

 

Päivärukous

 

12.10. To .9.15 Päijät-Hämeen Yhteinen Päiväpiiri Lahdessa
     

Lähtö Orimattilan ruksilta klo9.15

 

12.10. To 13.45

 

Hartaus Mallusjoen lepokoti:Kokoontuminen ruksilla 13.45

 

13.10. Pe 17.30

 

Mix-Kerho

 

14.10. La 18.00 Nuorten ja Nuorten Aikuisten-ilta
      Timi Nikkinen, Mika Lehtonen
     

Musiikki: Sarita Nikkinen

 

15.10. Su 11.00 Jumalanpalvelus
      Eerikki Heikkilä, Asko Piirainen
      Musiikki: Seurakunnan lauluryhmä
     

Lounas

 

16.10. Ma 20.00

 

Kaikille Avoin Sähly Urheilutalolla

 

17.10. Ti 12.00

 

Päiväpiiri: Arto Niemi

 

18.10. Ke 18.00

 

Rukousilta: Asko Piirainen

 

19.10. To 10.00

 

Päivärukous

 

20.10. Pe 17.30

 

Mix-Kerho

 

21.10. La 17.00 Nuorten- ja Nuorten Aikuisten HOPE-tapahtuma Lahdessa
     

Vanhalla Valimolla

Lähtö Ruksilta klo17.00

22.10. Su 15.00 Nuorten ja Nuorten Aikuisten Jumalanpalvelus
      Marjo Hegli: Päijät-Hämeen koulutyön esittely
      Eerikki Heikkilä
      Musiikki: Rosa Usurel, Juho Kauko
     

Pyhäkoulu

 

23.10. Ma 20.00

 

Kaikille Avoin Sähly Urheilutalolla

 

25.10. Ke 18.00

 

Rukousilta: Sakari Lehtinen

 

26.10. To 10.00

 

Päivärukous

 

     

 

 

 

28.10. La 13.00 Israel-tapahtuma: Andrei Vdov ja Ylistysryhmä Pietarista
    ja Kaksi tilaisuutta 13.00 ja 16.00. Välissä kahvitus.
    16.00

 

 

29.10.



31.10



Su



Ti


 


12.00

EI TILAISUUTTA



Päiväpiiri: Orimattilan Veteraanit

Puhujana: Eeri Virtanen